KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592439
nr 1359 2439
Erik Boëthius
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Flickporträtt. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 45x37 cm
Erik Boëthius, svensk bildkonstnär född 1897, död 1970.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 9 november 2020
kl 18:05:41
150 kr
Erik Boëthius
Läs mer om Erik Boëthius